język: PolskiEnglish

CIEPŁOWNICTWO

WydawnictwoWydawnictwa Naukowo-Techniczne

AutorAleksander Szkarowski, Leszek Łatowski

ISBN978-83-63623-65-4

Liczba stron360

Oprawamiękka

Format165x240mm

Rok wydania2015

Językpolski


Produkt archiwalny
Ilość :
opis
produktu
spis
treści
produkty
pokrewne
zakupione
razem
zapytaj
o produkt
opinie
o produkcie

CIEPŁOWNICTWO
Poprawnie zaprojektowany system ciepłowniczy zapewnia niezawodność zaopatrzenia w ciepło, obniżenie kosztów ponoszonych przez odbiorców i producentów ciepła, zmniejszenie zużycia paliwa, a także ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Aby taki system zaprojektować, trzeba znać zasady obliczeń związanych z odpowiednim procesem cieplnym oraz mieć rozległą wiedzę na temat zarówno konstrukcji funkcjonowania i metod regulacji układów ciepłowniczych, jak i optymalnego doboru urządzeń i materiałów. Wiedzę tę można zaczerpnąć z tej książki.

Publikacja zawiera:
podstawowe wiadomości na temat przepływu ciepła;
szczegółowe zasady konstrukcji, obliczeń, działania i regulowania sieci cieplnych;
omówienie przepisów oraz norm polskich i europejskich obowiązujących przy współczesnym projektowaniu;
zagadnienia dotyczące projektowania węzłów cieplnych z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technicznych zapewniających energooszczędne, niezawodne i bezpieczne zaopatrzenie odbiorców w ciepło;
informacje o metodach opracowywania projektów sieci ciepłych optymalnych pod względem technicznym i ekonomicznym,
zasady oszczędzania energii w ciepłownictwie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na analizę opłacalności stosowania źródeł energii pierwotnej.

Czytelnik znajdzie w niej również liczne i bardzo interesujące przykłady obliczeniowe, a także tablice oraz nomogramy niezbędne do projektowania.

Książka polecana szczególnie osobom zajmującym się projektowaniem, budową i eksploatacją sieci oraz centrali cieplnych, a także rozdziałem i przesyłaniem ciepła. Pozycja, jako podręcznik do przedmiotów: sieci i centrale cieplne, ekonomika gospodarki cieplnej, jest przydatna studentom kierunku inżynieria środowiska.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Nasza "Polityka cookies"
Akceptuję